ה'כספומט' של פלוריסטם: תקבל אשראי כנגד הקצאת מניות - עד 95 מיליון דולר

12:54  27/12/12  רקפת סלע  [קו מנחה]
חברת תאי הגזע פלוריסטם מאותתת היום למשקיעים כי היא עשויה לבצע הנפקות נוספות. לא מדובר בהנפקה רגילה כפי שביצעה לפני מספר חודשים, אלא בהסכם השקעה אשר דומה במאפייניו לעקרון שבו פועלת קרן יורקוויל ועלול ללחוץ את המניה כלפי מטה. המהלך של פלוריסטם מעט תמוה מאחר ובקופת החברה ישנם 70 מיליון דולר אשר יכולים לכסות את הוצאותיה בשנים הקרובות.

ההסכם של פלוריסטם נחתם מול חברת MLV אשר התחייבה להעמיד לפלוריסטם עד 95 מיליון דולר בהתאם לדרישת החברה. הכסף יינתן לפלוריסטם על פי מחיר השוק, אך החברה תידרש לשלם 3% מהסכום כעמלה.

עבור פלוריסטם מדובר בכלי מימוני נוסף אשר ייאפשר לה לגייס כסף תוך זמן קצר ובמחיר הדומה למחיר השוק. עם זאת, ההיסטוריה בשוק ההון מלמדת כי כלי מימון זה עלול ללחוץ את המניה אם יוחלט להשתמש בו. עדות לכך, ניתן לקבל מההסכם בין טאואר ליורקוויל שהזרים לקופתה כ-100 מיליון דולר. מאחר וחברת MLV הינה חברה פיננסית ולא משקיעה לטווח ארוך, עקרון העבודה שלה הוא מכירת המניות אותן היא תקבל במסגרת ההנפקה.

היתרון מבחינתה של פלוריסטם הוא שהחברה מחליטה מתי להפעיל את אותו הסכם, אשר קרוי גם ATM. במלים אחרות, פלוריסטם עשויה לממש את ההסכם בתקופה שבה מחיר המניה נמצא בשיא כדי לגייס הון תוך זמן קצר ובכך היא מהווה תחליף לגיוס המוכר.

חברת פלוריסטם עדיין מלקקת את הפצעים מההנפקה האחרונה שביצעה לפני מספר חודשים ובמסגרתה גייסה כ-32 מיליון דולר. במסגרת ההנפקה, הציעה החברה מניות בהנחה על מחיר השוק, והמשקיעים נאלצו לספוג את ירידת ערך השקעתם. מאז ההנפקה איבדה המניה 17% נוספים מערכה ושווי השוק שלה מסתכם ב-190 מיליון דולר.

קרוב לוודאי שמשקיעי פלוריסטם תוהים מדוע ישנו הכרח בהסכם זה. בקופת החברה ישנם 70 מיליון דולר והיא שורפת כ-15 מיליון דולר בשנה. סכום זה צפוי לעלות לכ-20 מיליון דולר בשל כניסתה לניסויים קליניים. חישוב פשוט מעלה כי לחברה ישנן יתרות מזומנם המספיקות לשלוש שנים לפחות שבמהלכן החברה יכולה ליצור ערך עבור המשקיעים.

מפעל הייצור החדש בחיפה מתקדם

בתוך כך, היום (ה') עדכנה החברה כי החלה בשלב האחרון והסופי של בדיקת מתקני מפעל הייצור החדש בחיפה לפני מסירתו על ידי החברה המבצעת. מדובר במפעל ראשון מסוגו בעולם לייצור מסחרי של תרופות תאיות. לפני מספר שבועות החלה החברה בסדרת בדיקות איכות מחמירות במטרה לוודא שהמפעל עומד בתנאי ייצור נאותים. השלב האחרון של בדיקות אלה, כולל בין היתר תהליך תיקוף של מערכות המים, האוויר והחדרים הסטריליים.

זמי אברמן, מנכ"ל פלוריסטם, אמר היום: "בהנחה שמוצרי ה-PLX העתידיים יפותחו בהצלחה, אנו מאמינים שהמפעל יהיה מסוגל לייצר טיפול מתאי גזע מהשלייה עבור 150 אלף חולים בשנה, בהיקף של מיליארד דולר. בנוסף, כאשר נקבל אישור רגולטורי להתחיל בניסויים קליניים באינדיקציות נוספות, מתקן הייצור החדש יאפשר לנו לספק תאים לכל הניסויים במקביל, ללא מגבלת מנות".