פלוריסטם מנצלת את המומנטום החיובי: תגייס הלילה ממשקיעים כ-30 מיליון ד'

23:06  12/9/12  תומר קורנפלד  [קו מנחה]
חברת פלוריסטם רוצה לנצל את המומנטום העסקי החיובי שבו נמצאת החברה ואת מחיר המניה הגבוה לטובת הגדלת יתרות המזומנים. חברת תאי הגזע הפעילה הלילה תשקיף מדף ובמסגרתו היא מבקשת לגייס מהמשקיעים עשרות מיליוני דולרים. בתגובה, צונחת מניית החברה כ-7% במסחר המאוחר

בימים האחרונים הנהלת החברה בראשותו של זמי אברמן שהתה בחו"ל במסגרת פגישות עם משקיעים (רודשואו). בעקבות הפגישות החליטה פלוריסטם על ההנפקה וגיוס המניות. הערכות בשוק הן כי סכום הגיוס יעמוד על כ-30 מיליון דולר. את גיוס המניות מוביל בנק ההשקעות ג'פריז כחתם מוביל כשלצידו נמצא אופנהיימר.

מבנה ההנפקה הסופי צפוי להיות דומה לזה שבוצע בינואר 2011. אז גייסה החברה כסף בחבילות הכוללות מניה אחת ו-0.4 אופציות עבור כל מניה. גם הגיוס הנוכחי יכלול חבילה דומה - אך במחיר הגבוה יותר מאשר זה שבוצע ב-2011 שעמד על 3.25 דולר למניה. הערכות הן כי התמחור של ההנפקה יעמוד על כ-4-4.20 דולר, כ-10% מתחת למחיר השוק שעומד על כ-4.5 דולר למניה.

פלוריסטם היא חברה דואלית שמניותיה נסחרות הן בבורסה בתל אביב והן בבורסת הנאסד"ק (סימול: PSTI). מניית החברה היא אחת הלוהטות בבורסה המקומית בשנה החולפת וטיפסה בכ-80%, זינוק אשר לווה במחזורי מסחר ערים במיוחד.

בסוף יוני הכילה קופת המזומנים של פלוריסטם 37.8 מיליון דולר, הון אשר צפוי לספק את צרכי החברה לתקופה של כשנתיים. עם זאת, בחברה העדיפו לפעול על מנת להגדיל בצורה משמעותית את קופת המזומנים, מהלך אסטרטגי מבחינת החברה.

חברת פלוריסטם פיתחה את פלטפורמת ה-PLX ובמסגרת היא מגדלת תאי גזע המבוססת על שליית אדם. גידול התאים מתבצע באמצעות ביו-ריאקטור תלת מימדי ובחברה תולים תקוות רבות בתאי הגזע האלו במספר רב של אפליקציות שהמתקדמת מכולן הינה טיפול בטרשת עורקים בגפיים התחתונות.

פלטפורמת ה-PLX של החברה מיועדת לטפל במספר רב של אפליקציות. חלק משמעותי מן האפליקציות נמצא בשלב פרה-קליני כגון שבץ איסכמי, כאב יורופתי, ועוד. חלק מן הפיתוחים כבר נכנסו לקליניקה ואנליסטים צופים שמוצרים ראשונים ייכנסו לשלבי מכירות בשנת 2016

בשבועות האחרונים סיפקה פלוריסטם מספר משמעותי של הודעות למשקיעים ובהם הצלחה בטיפול חמלה בחולה במח עצם. מניית החברה אף זכתה להמלצות אוהדות מצד אנליסטים בארץ אך גם אנליסטים זרים אשר סייעו בהעלאת מחיר המניה.