חוסכת בעלויות: מכון הבריאות של ארה"ב יתמוך בניסוי פלוריסטם בקרינה

13:10  26/7/12  רקפת סלע  [קו מנחה]
פלוריסטם הודיעה היום על שיתוף פעולה רחב עם המכון הלאומי לאלרגיות ולמחלות מדבקות של ארה"ב (NIAID), שהינו חלק מהמכון הלאומי לבריאות (NIH), לביצוע ניסויים לטיפול בתסמונת קרינה אקוטית באמצעות תאי גזע מהשלייה.

מהחברה נמסר כי הסוכנות האמריקנית תממן את כל עלות הניסויים ותכלול פרמקוקינטיקה, קביעת מינונים, אופטימיזציה של מועדי הזרקה ומחקרי יעילות בטיפול בתסמונות במערכת הדם ובמערכת העיכול שנגרמות כתוצאה מחשיפה לרמות גבוהות של קרינה. היקף ההשקעה של המכון הלאומי לבריאות מוערך במיליוני דולרים.

התסמונת נגרמת מחשיפה למנות גבוהות של קרינה מייננת, כתוצאה מאירועים גרעיניים, כגון תאונה בתחנת כוח גרעינית. עם זאת תוצאות המחקר יתמכו בפיתוחים באינדיקציות רבות נוספות, כמו כשל של מח העצם.

זמי אברמן, יושב ראש ומנכ"ל פלוריסטם, התייחס להודעה: "ההכרה שקיבלנו מהמכון הלאומי לאלרגיות ולמחלות מדבקות בארצות הברית הינה משמעותית ביותר עבור פלוריסטם ומחזקת את האמון שלנו ביכולתנו לפתח טיפול שיקל על ההשלכות ההרסניות של חשיפה לרמות רעילות של קרינה. הנתונים שיופקו על ידי המדענים של המכון יסייעו לנו גם במחקרים עתידים המשתמשים בתאי גזע מהשיליה להתוויות אחרות, כגון הצלת מח עצם לאחר הקרנות או כימותרפיה. כמו כן, נתונים אלה יופקו ללא עלות לפלוריסטם".